Fredagshygge i grundejerforeningen

fredagskomsammen2017FREDAGSKOMSAMMEN 2025

Fredag den 22. august inviterer grundejerforeningen igen alle i kvarteret til fredagsbar på den grønne plads.

Der serveres hotdogs og is til alle med gyldig billet og der kan hygges i baren med kolde fadøl, sodavand og vin til fornuftige priser. 

Programmet:
16.00 Fredagsbaren åbner med kolde drikkevarer og god stemning

16.30 Stjerneløb for børn og barnlige sjæle

17.30 Hot dogs ad libitum og is til alle med gyldig billet

18.30 Velkomst fra grundejerforeningen

19.00 Bålfad tændes og der er fri leg med diverse spil og hygge

Ca. 21.30 Fredagsbaren lukker


Køb billetter, hvis du vil spise med
Du kan købe madbilletter á 25 kr. per person på forhånd via grundejerforeningens MobilePay 85980 senest den 20. august Husk venligst at angive din adresse samt antal voksne/børn ved betalingen!

Hvis du ikke har Mobile Pay, kan du kontakte Tove på 25 34 32 57 eller adm.fuglebakkenaarhus@gmail.com for at bestille madbilletter og afregne med kontanter på dagen.

Besøg den hyggelige bar
I baren sælger vi sædvanen tro gode fadøl og kolde sodavand, juice, kildevand og vin.

Vi har igen i år bestilt bænkeborde-sæt og en toiletvogn, men medbring gerne picnictæppet, festivalstolen, bålfad, brænde og snobrød eller skumfiduser eller lignede, hvis der skal hygges rundt om bålet.

Vi håber at se rigtig mange af jer - både børn og voksne - til en hyggelig aften på den grønne plads i selskab med naboer, genboer, bagboer og andre gode folk fra kvarteret. 

Vi glæder os til at se jer!

Med venlig hilsen
Bestyrelsen